Fitness ženy

10 Neobvyklé vedľajšie účinky pitia Príliš veľa vody

10 Neobvyklé vedľajšie účinky pitia Príliš veľa vody

Príliš veľa čohokoľvek môže byť zlé pre vás - všetci to vedia. Ale viete, že to platí aj pre vodu, rovnako? Voda je dobré pre rehydratáciu. Ale keď to prekročí povolené limity spotreby, to môže prinútiť ľudí chorých.

Tam boli závažné prípady, keď nadmerná spotreba vody viedli k smrti. Možno ste bolo povedané, piť viac a viac vody, ale výsledok môže byť fatálne, ak ignorovať vaše skutočné požiadavky tela. Tento jav sa nazýva otrava vodou.

load...

Keď budete piť vodu len kvôli pritom si dať ďalší tlak na svojom tele. Ako? Existuje mnoho spôsobov, ako vaše telo je over-zdôraznil.

Poďme sa pozrieť na závažné nežiaduce účinky pitnej príliš veľké množstvo vody:

1. Príčiny hyponatrémia:

Obsah sodíka v krvi ovplyvňuje fungovanie elektrolytov. Tieto elektrolyty sú zodpovedné za zasielanie signálov do buniek, ktoré riadia rôzne operácie tela. Keď budete konzumovať príliš veľa vody, hladiny sodíka v krvi sa zníži. To zastaví elektrolyt z vysielania signálov do buniek.

Hyponatrémia je ochorenie spôsobené v dôsledku nedostatočnej hladiny sodíka v krvi. Keď sa obsah sodíka klesne pod 135 mm na liter, to spôsobuje opuch v bunkách. Príznaky tohto ochorenia zahŕňajú nevoľnosť, vracanie, únava, nadmerné močenie, dezorientácia, a bolesti hlavy. To je najhorší výsledok nadmerné pitie vody, pretože by to mohlo nakoniec viesť k smrti. Avšak, to je celkom nezvyčajné a vzácne.

load...

2. Overburdens Srdce:

Srdce plní dôležitú funkciu pumpuje krv do celého tela. Keď budete konzumovať príliš veľa vody, čo zvyšuje objem krvi vo vnútri vášho tela. Zvýšený krvný objem spôsobuje zbytočné tlak na krvných ciev a srdca, čo vedie k zabavenie v niektorých prípadoch.

3. Spôsobuje poškodenie glomerulov:

Glomerulov sú kapilárne lôžok v našich obličiek. Pracujú ako filtračné stanice vylučovať prebytočnej vody z tela. Príliš veľa vody môže spôsobiť potenciálne poškodenie tohto systému, čo vedie k závažným zdravotným rizikám. Obličky musia pracovať cez čas spracovať všetky tieto zbytočné vodu, ktorá je mimo ich normálny filtračné schopnosti (1000 ml za hodinu).

4. Príčiny opuchy buniek:

Ako vaša krv dostane riedi v dôsledku prebytku vody, koncentrácia elektrolytov v krvi sa stáva nižšia ako v bunkách. Na udržanie rovnováhy v koncentrácii elektrolytov v krvi a bunky, voda začne prúdiť do buniek. To má za následok napúčanie buniek, čo je nebezpečný stav.

5. Príčiny edém mozgu:

To je opuch mozgových buniek. Je to tak nebezpečné, ako to vyzerá. Väčšina buniek v našom tele majú mnoho priestoru pre pretiahnuť. Ale ploché kosti v našej lebke nenechávajú príliš priestoru pre mozgové bunky, ktoré majú byť voľne umiestnené. Keď sa prebytok vody v cievach začne presakovať do mozgových buniek, spôsobuje opuch v bunkách mozgu. To vedie k ťažkým podmienkam, ktoré zahŕňajú kóma, mozgovom kmeni herniácie a respiračné záchvat.

6. Vyčerpáva draslík:

Draslík je základná živina pre vaše telo a je nutné udržiavať svoje správnej hladiny ako taký. Ale niekedy, prebytok vody spôsobuje omoc v koncentrácii draslíka. To môže spôsobiť problémy, ako je podráždenie, bolesť na hrudníku, bolesť nôh, atď

7. Príčiny podráždenie žalúdka:

Niekedy pitnej prebytočnú vodu vedie k nerovnováhe elektrolytov. Táto nerovnováha vedie k podráždeniu žalúdka. Je to tiež predbežná fáza hyponatriémie.

8. Problémy s pečeňou:

Tu je dôležité poznamenať, že tento problém nie je spôsobený len nadmerné pitie vody. Skôr sa stane tým, že pije príliš veľa vody s železom v ňom. Železo preťaženiu nie je presne škodlivá, ale v zriedkavých prípadoch, môže to spôsobiť problémy pečene súvisiace rovnako.

9. Preukazy o rizikách chlóru príjmom:

Väčšina z pitnej vody sa spracovávajú s chlórom pre čistenie. V priebehu rokov bolo preukázané, že predávkovanie chlóru z vody spôsobuje závažné ochorenie, ako je rakovina alebo orgánových dysfunkcií. Takže keď budete piť vodu, aj balenú jeden, ste náchylní k týmto rizikám.

10. Príliš veľa močenie:

Keď budete piť veľa vody naraz, to je normálne, že trpíte nadmerným močení alebo časté močenie. Vaše telo má svoj vlastný mechanizmus absorpcie a reakcie hlasitosti. Downing príliš veľa vody okamžite spôsobí zlyhanie vášho tela absorbovať tekutinu. Z tohto dôvodu dochádza k časté močenie.

Jedná sa o vedľajšie účinky, spôsobené tým, že pije príliš veľa vody. V prípade, že niektorý z týchto príznakov, mali by ste hneď navštíviť lekára. Nesnažte sa situáciu napraviť tým, že zníži svoj príjem vody naraz. To môže tiež mať škodlivé účinky na obličky. Udržiavať optimálnu úroveň spotreby a dodržiavať pokyny svojho lekára v tejto veci.

Koľko vody je pre vás dobré?

Samozrejme, že všetky tieto vedľajšie účinky nadmerného pitnej vody sú desivé. Ale môžete ich ľahko odvrátiť riadne zisťovanie množstva príjmu. Odporúčané limity vody 6 - 8 okuliare (8-unca okuliare) denne. Jednoduchšie povedané, mali by ste vypiť asi 3 litre vody denne. Avšak, drobné odchýlky sú stále povolené v týchto medziach. Ale musíte udržiavať správnu hladinu. Aj keď to záleží na vašom životnom štýle, prostredí a stravovacích návykov, tu je návod, ako si môžete udržať kontrolu svojho každodenného jedálnička vody:

  1. Pite dostatok vody na uhasenie smädu.
  2. Ak je vaša strava je bohatá na obsah vody, by ste mali obmedziť príjem vody. Avšak, ak budete používať viac soli a korenia, je potrebné vypiť trochu viac, ako je odporúčaná množstvo vody za deň.
  3. Skontrolujte farbu moču. Clear moč znamená, že sú zdravé a dobre hydratované. Ale žltkastá farba indikuje, že je potrebné väčšieho množstva vody pre vaše telo. Tu, mali by ste si uvedomiť, že niekedy táto farba môže tiež vyplývať z prídavných látok v potrave.
  4. Skontrolujte, či vaše telesnej hmotnosti často na zistenie, či ste dobre hydratované. To by malo byť v súlade a nie príliš kolísať.

V rozpore s mýty, ktoré pitnej toľko vody, koľko môžete sa nikdy ublížiť, to sú niektoré závažné vedľajšie účinky piť viac vody. Nápad tu nie je, aby vás odradiť od svojho pravidelného príjmu vody, ale aby som ťa varoval ohľadom vedľajších účinkov nadmerné pitie vody.

Viete o prípadných ďalších vplyvov nadmerné pitie vody? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...