Fitness ženy

10 krokov na vlastné vyšetrenie prsníka

10 krokov na vlastné vyšetrenie prsníka

Príslovie ide,, bol varovaný je varovaný. ' Proaktívna myslenie smerom k našej budúcnosti je investíciou do zdravia. Aby sa to stalo, žena musí mať povedomie o jej osobné zdravie. Lekári naznačujú predkupné projekcie ako mamografie, aby sa zabránilo rakoviny prsníka.

Tak ako žena, to je pre vás dôležité byť si vedomý svojho tela a prsia najmä, priamo z vašich 20s. Jednoduchý samovyšetrenie prsníka môže umožniť, aby ste vedeli, ako sa vaše prsia vyzerať a cítiť. A ak si všimnete niečoho podozrivého, môžete podniknúť kroky, aby sa zabránilo akejkoľvek nebezpečnej choroby.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o prsia samovyšetrenie? Potom sa jedná o príspevok, musíte prečítať.

Čo je Prsia Vlastné skúška:

Prsné samovyšetrenie je metóda, pomocou ktorého kontrolovala prsníky pre všetky abnormality alebo zmeny v hrúbke. Nesmieme pliesť malé zmeny, ako je zmena veľkosti s rušivými hrudiek. Prsné skúška zoznamuje ženu s jej prsiami a pomáha jej zistiť akékoľvek pochybné nezrovnalosti.

load...

Prsné vlastné vyšetrenie sa robí najlepšie 3 - 5 dní po začiatku obdobia. Dôvodom je, že prsia nesmie byť ponuky alebo bolestivé v priebehu celého procesu. Vaše prsia sú v tejto dobe v mesiaci (1) najmenej lumpov.

Podľa výskumu, je lepšie a výhodnejšie si ľahnúť, než postaviť sa pri skúmaní sami. Prsné vyšetrenie sa realizuje aj v stoji s rukami, ale v ľahu je tkanivo prsníka šíri rovnomernejšie na prsiach (2).

Kroky k self Vykoná:

Nižšie sú kroky, ktoré vám vedieť, ako to urobiť vyšetrenie samostatne prsníka.

1. Prvý pohľad:

Po prvé, stáť pred veľké zrkadlo vyzliekol a položte ruky na bokoch. Udržiavanie ramená rovno, sledujte vaše prsia pre opuchy, zapúšťanie, Zvraštenie alebo nerovný tvar a farbu. Akékoľvek narušenie by malo byť si vedomí.

load...

2. Vsuvka Check:

Ďalej skontrolujte bradavky žiadneho vodného vypúšťania. Štipka bradavky zabezpečiť, že žiadna kvapalina (mliečna alebo žltá). Preskúmať, či bradavky sú smerom von za normálnych okolností ani dnu, alebo ak existuje peeling. Teraz zdvihnite ruky a opakujte pozorovanie pre bod 1 a 2.

3. Na strane:

Skontrolujte, či zmeny v tvare smerom k strane. Roll ramená a skontrolujte, či podobné zmeny.

4. Lie Down:

Ľahnite si pohodlne na ďalšiu časť samovyšetrenie prsníka. Použite pravú ruku na ľavej strane pŕs a ľavou rukou za pravého prsníka.

5. Ľavý Prsia:

Zložiť ľavú ruku za hlavu. Udržujte dlaň pravej ruky plochou a špičkou štyroch prstov dať miernym tlakom cez ľavej strane hrudi. Robiť krúživými pohybmi cítiť za prípadné hrudky a nepravidelností pod ním.

6. Zakryte prsníka:

Alternatívne je možné vytvoriť vertikálne pohyby, ako sa zdá na pomoc mnoho žien. Kruhový alebo vertikálne pohyby musia prekrývať, počnúc od kľúčnej kosti a podpazušia, po krivke prsníka, pomaly dosiahnutie spodné blízkosti kosti na hrudi alebo hrudnej kosti. Tu pohyby opäť stúpať po rovnakej dráhe v opačnom smere pokrývajúce celý prsník v smere hodinových ručičiek.

7. Právo Prsia:

Opakovať vyšetrenie na pravom prsníku pomocou ľavej ruky. Uistite sa, že celý prsník je pokrytá, najmä v blízkosti podpazuší.

8. Tlakové Variácie:

K dispozícii sú tri zmeny tlaku. Kontrolka tlaku umožňuje, aby ste sa cítili tkaniva tesne pod kožou, strednotlaký ide trochu hlbšie, zatiaľ čo firma tlak cítite tkanivo vpravo dole na hrudný kôš.

9. Soapy textúry:

Odborníci sa domnievajú, že táto časť je ľahšie v prípade, že prsníkov mydlové alebo klzký ako tkaniva pod pociťujú s lepšou čistotou.

10. Centrum:

Ak umiestnite prsty do strednej časti pŕs by mali ísť priamo dovnútra. Niektoré ženy majú niekoľko hrudky. Je dôležité mať vedomosti o tom a zistíte akékoľvek nové zmeny.

Pre tých, ktorí s prsnými implantátmi, je možné, že má skúšku vlastné prsníka. Potom, čo poznajú presné obrysy, kde je implantát, podľa ich lekári, self skúška je pomerne jednoduché. Menopauze žena môže vykonávať samovyšetrenie prsníka, kedykoľvek si želá, aj keď lekári varujú, že nie je moc nad preukázaných diagnostických metód detekcie rakoviny.

load...