Zdravie a wellness

Top 5 základných výživových výhod Nutelly

Top 5 základných výživových výhod Nutelly

V tomto bode, sme presvedčení, že každý počul o tejto obľúbenej lieskových orieškov čokoládovým šírenie, známy ako Nutella. A ak ste tak už neurobili, možno si len chcete zabaliť chrbát a hlavu na Mars!

A pre tých z vás, ktorí majú, že to pravdepodobne ste jedli tento lahodný potrieme chlieb alebo palacinky takým spôsobom, ktorý je pripomínajúce arašidového masla, len čokolády-y a sladšie. To bol najprv vytvorený v roku 1940 pečivo tvorca Pietro Ferrero ako cestoviny Gianduja, ale vzhľadom na nedostatok čokolády to pokračovalo, aby sa spustila v roku 1964 populárnej mená, Nutella.

Veľmi populárny na Západe, niektorí odborníci na výživu roztriedené do mazľavý šírenia ako vysoký obsah kalórií a výkrm. Áno, Nutella nie je - opakujem nie - za "zdravej výživy". Ale štúdie hovoria, že kvôli obsahu lieskových orieškov, náročné Nutella v malom množstve môže byť rovnako bezpečný a výživy. S tým máme uvedené niekoľko Nutella faktov a výhod pre vás prečítať pred vami desiatu na ne... Nom nom

load...

Prísady v Nutella

Nutella je populárny spread spotrebováva veľkej časti populácie.

 • Primárne zložkou Nutella je kakao a cukor.
 • Značka obsahuje chuť lieskových orieškov, ktoré zostáva jej sekundárne zložky.
 • Hlavnými zložkami v Nutella, však je, že z kakaa, lieskových orieškov, cukru, modifikovaného palmový olej, sušená srvátka, sušené odstredené mlieko, vanilín, a lecitín.
 • V niektorých štátoch USA, Nutella je predávaný ako, lieskových krém ', ktorý obsahuje ďalších zložiek sójových proteínov.

Nutella Nutričné ​​informácie:

Nutella neobsahuje nadmerné množstvo tuku a bielkovín. Ako v skutočnosti, mali by ste sa pokúsiť, aby sa zabránilo výrobok, ak máte nadváhu alebo sú obézni. Produkt však nie je pravdepodobné, že poškodiť vaše celkové zdravie a je zabalené sa celej rade vážnych zdravotných výhod. Ako 2-lyžice Nutella obsahuje 1 g vlákna a, ako aj 4 percent svojej dennej potreby železa a vápnika. A aj keď si môžete dopriať v prípravku raz alebo dvakrát týždenne, uistite sa, že ste vystrihnúť tuk tým, že pracuje. Pre ostatné, najmä deti, ktoré sú rozložené Nutella s celozrnný toast alebo pečivo a pridať viac vlákniny do svojho jedálnička.

Esenciálne Nutella Nutričné ​​výhody:

1. High-kalórií Obsah:

Nutella je vyrobená z kalórií-hustej prísad, ako sú čokolády a lieskových orieškov. Dve čajové lyžičky porcie Nutella ponúkajú okolo 200 kalórií, čo je značne vysoká. Sám poskytuje 10% z pravidelnej dopytu 2.000 kalórií.

load...

2. Obsah tuku:

Nutella je s vysokým obsahom tuku a tiež. Tie by si 11gm tuky pre každú 2 lyžička porcií Nutella. Z toho 11gms tuku, 3.5G sú nasýtené tuky. Byť s vysokým obsahom tuku, to neznamená, že vhodnou misku pre ľudí, ktorí trpia kardiovaskulárne poruchy. Avšak, Nutella obsahuje vysoké množstvo nenasýtených tukov rovnako. To pomáha riadiť hladinu cholesterolu a typ - cukrovka 2.

3. Minerálne Obsah:

Okrem toho, že vysoký obsah kalórií a tuku obsahu Nutella je bohatý na esenciálne minerály taky. Ponúka okolo 4% dennej odporúčanej časti vápnika a železa, resp. Nutella je bohatá zásoba ATP alebo adenosintrifosfátu, ktorý pomáha dodávať energiu.

4. Obsah bezlepkový:

Lepok alebo glutaman sodný je považovaný za relatívne škodlivé. Nutella neobsahuje žiadne misky obsahujúcich lepok obilnín.

5. Vláknina:

Nutella neobsahuje veľké množstvo vlákniny.

Nutella Nutričné ​​hodnoty:

 • Kalórie - 95kcal
 • Celkového tuku - 5.5gm ktoré nasýtených tukov - 3.5G
 • Cholesterol - 0mg
 • Sodný - 7,5 mg
 • Draslík - 0mg
 • Celkové sacharidy - 11gm
 • Proteín - 1.5g

Nutella, niekto?

Dúfame, že sa vám bude páčiť tento lahodný šírenia. Uistite sa, že budete čítať článok podrobne vedieť, koľko je v poriadku pre vás na zožratie. Vychutnajte si lahodnú šírenie a povedzte nám, čo si to s nimi používaných v nasledujúcich komentároch!

load...